يک شنبه ، 20 آبان 1397

تکنولوژی در علوم انسانی

اشتراک گذاری

محصولات

شکلات فراسودمند فرهنگی - گردشگری رهیاد:

مجموعه بسته های فرهنگی شکلات فراسودمند رهیاد، با هدف همراه سازی تغذیه سالم بر بستر مواد غذایی عمل­گرا و همچنین ارتقاء فرهنگی به معرفی میراث فرهنگی جامعه ایران می پردازد که هر بسته شامل 24 عنوان جاذبه های گردشگری ایران با موضوع مشخص است. بر روی هر شکلات متناسب با موضوع بسته تصویر یکی از جاذبه های گردشگری ایران قرار دارد. به علاوه، یک بروشور پیوست نیز در شکلات قرار دارد که در مورد هر کدام از جاذبه ها توضیحاتی ارائه داده و در نهایت موقعیت مکانی و نحوه دسترسی به آن مکان را توضیح داده است.

 

 

 

سامانه‌ی کنترل دسترسی لوتوس:

 

سامانه کنترل دسترسی لوتوس، یک فناوری رشد یافته برمبنای RF-ID می باشد و از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است. این طرح براساس نیاز اماکن اقامتی نسبت به مقوله کنترل تردد مسافران مطرح گردید. امروزه مسافرین برای تردد به اتاق های محل اقامت خود بجای کلیدهای فلزی قدیمی از کارت های هوشمند استفاده می نمایند. مهمترین عامل باز دارنده در استفاده از این تکنولوژی قیمت بالا در کنار خدمات پشتیبانی ضعیف در محصولات وارداتی می باشد. لوتوس یک سامانه کنترل دسترسی به دستگاههای الکتریکی است که از طریق یک نرم افزار واسط مدیریت و راهبری می شود همچنین می توان از آن گزارش عملکرد استخراج نمود. در بومی سازی آن علاوه بر موارد امنیتی و کیفیت محصول به سلیقه و خواست مصرف کننده ایرانی توجه ویژه ای گردیده است.

 

 

 

 

 

اپلیکیشن واقعیت افزوده (AR) :

در صنعت گردشگری می‌توان با استفاده از فناوری‌ها جدید، کیفیت گردشگری را ارتقا داد، مدیریت و برنامه ریزی در عرصه گردشگری را تسهیل کرد و همچنین جاذبه‌ها را به روش‌های جذاب‌تری معرفی کرده و مفاهیم مرتبط را آموزش داد. یکی از این فناوری‌های جدید واقعیت افزوده (Augmented Reality) نام دارد، با استفاده از این فناوری می‌توان داده‌های مجازی از هر نوعی(متنی، تصویری، صوتی و گرافیکی) را به عالم واقعیت افزوده و به گونه‌ای به آن الصاق کرد که گردشگر با استفاده از اپلیکیشن واقعیت افزوده اطلاعاتی فراتر از آنچه در نقشه و دفترچه وجود دارد در خصوص جاذبه‌ها، رویدادهای فرهنگی و سایر موضوعات مرتبط را به راحتی و با جذابیت بیشتری دریافت کند. به این شکل که با اسکن کردن تصاویر موجود در دفترچه، اطلاعات تکمیلی در قالب سه بعدی، صوتی و متنی یا ویدئویی به کاربر انتقال داده خواهد شد.

 

سامانه صادرات واردات:

سامانه صادرات و واردات IE با گردآوری صحیح به کمک همسان سازی، یکپارچه سازی و آنلاین کردن اطلاعات مشکلات و معضلات را مرتفع ساخته و به مدیران سازمان­های مختلف همانند سازمان برنامه و بودجه، گمرک و پایانه­های مرزی و همچنین سازمان حمل و نقل زمینی کمک کرده تا بر مبنای اطلاعات گذشته، نیاز و روندهای آینده را پیش بینی نموده و به صورت واقعی­‌تر و عملیاتی‌­تری اقدام به برنامه ریزی کنند.

 

سامانه اشتغال دانش آموختگان:

اشتغال دانش آموختگان که هم اکنون به یکی از دغدغه های مهم سیاستگذاران کشور تبدیل شده است و از آنجایی که مهم ترین رسالت حوزه آموزش عالی تربیت نیروی کار ورزیده و متخصص در علوم و زمینه های علمی مختلف بوده یکی از مهم­ترین دغدغه­های آن یافت پاسخ سوالاتی همچون تعداد متخصص مورد نیاز در هر رشته و زمینه علمی، شناسایی زمینه­ها و فرصت­های کاری جدید جهت تدوین رشته­های مربوطه، سنجش کیفیت و هم­خوانی سرفصل دروس هر رشته متناسب با نیاز محیط صنعت مربوطه و مواردی از این دست بوده است. ایجاد سامانه اشتغال دانش­آموختگان با لزوم پاسخ به سوال­های فوق طراحی و اجرا گردیده و به دنبال تصحیح خروجی­های آموزش عالی کشور است. این سامانه در فاز دوم با اتصال به محیط صنعت با کمک سازکار آنلاین خود نه تنهای به روند یافتن کار و جویای­کار به دانش­آموختگان و مدیران منابع انسانی بنگاه­های اقتصادی کمک نموده بلکه می­تواند با تحلیل رفتار صنایع مختلف در این سامانه، مدیران و برنامه ریزان بخش آموزش عالی کشور را جهت سنجش کیفیت سرفصل­های رشته­های مختلف یاری نماید.

اخبار