رویداد

کتاب گردشگری پایدار: از گردشگری انبوه تا بوم گردی" به همت پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی منتشر شد

يک شنبه ، 11 تير 1396

اشتراک گذاری

182

به همت گروه مدیریت و برنامه ریزی گردشگری پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی کتاب "گردشگری پایدار: از گردشگری انبوه تا بوم گردی" منتشر شد.
به گزارش واحد اطلاع رسانی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی این کتاب به نویسندگی آنتون فیشر و با ترجمه سیامک سیفی، عادل نیکجو(پژوهشگران گروه مدیریت و برنامه ریزی گردشگری پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی) و دکتر معصومه توانگر، عضو هیات علمی گروه مدیریت و برنامه ریزی گردشگری پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی توسط انتشارات جهاد دانشگاهی انتشار یافته است.
در معرفی این کتاب آمده است:
گردشگری محرک اقتصادی مهم و رو به رشد در سراسر جهان محسوب می شود که علاوه بر مزایایی چون سودآوری اقتصادی و اشتغال زاییف معایب بسیاری مانند انتشار دی اکسید کربن، تخریب محیط زیست، از بین رفتن تنوع زیستی و عدم تعادل اجتماعی را به همراه دارد. ایده پایداری می تواند با تغییر در رفتار جمعی گردشگران، به کاهش اثرات مخرب ناشی از فعالیت های انسانی در گردشگری کمک کند. چارچوب کلی این کتاب به دانشجویان، برنامه ریزان و ذینفعان گردشگری کمک می کند تا درک بهتری از تعاملات بلند مدت بین اقتصاد و حفاظت از محیط زیست داشته باشند. این کتاب همچنین راهنمایی برای گردشگران می باشدو به آنها می آموزد که چگونه مسافرت و تعطیلات بعدی خود را به شکل مسئولانه تری سازماندهی کنند.

انتهای خبر

اخبار